o

Prace powstały w związku z tematem przewodnim wystawy grupowej Nie-miejsca – Hipernowoczesność (BWA Tarnów, 2016). Temat inspirowany jest rozważaniami francuskiego etnologa i antropologa kultury Marca Auge, opisującego nie-miejsca (miejsca anonimowe – dworce, stacje metra, lotniska), które choć przepełnione obecnością ludzi, wydają się pozostawać przestrzeniami „niczyimi”.
Postument I, Postument II, i Półka są pracami luźno nawiązującymi do tematu. Staje się on inspiracją do fantazji na temat innych możliwych miejsc pozostających zwykle poza polem uwagi. Prace z serii Postument ukazują nie-miejsca odnalezione w trakcie rozważań o przestrzeni wystawienniczej galerii (choć, jak się wydaje, posiadają szerszy potencjał metaforyczny – być może także dużo bardziej istotny). Półka – to fantazja o nie-miejscu domowym.


Postument I, tworzywo sztuczne, obiekt naturalny (Limonium sinuatum), 75 x 51 x 47 cm, 2016

Postument II, tworzywo sztuczne, obiekty naturalne (Limonium sinuatum), 75 x 58 x 43 cm, 2016

Półka, półka, skorupki liczi, 19,5 x 59 x 24 cm, 2016


Fotografia poniżej przedstawia prace Postument I i Postument II  prezentowane następnie w przestrzeniach Wielkiej Zbrojowni  ASP w Gdańsku w ramach grupowej  wystawy Transfer (2016).